1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu, zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej.
 2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko rano o godz. 6:30 i 7:00, nie ma Mszy św. godz.18:00. Przypominamy, że wieczerza wigilijna ma charakter religijny, dlatego modlimy się, śpiewamy kolędy, dzielimy się opłatkiem i spożywamy tylko postne potrawy.
 3. Msza św. zwana Pasterką o godz. 24:00 w obu kościoła górnym i dolnym.
 4. Opłatki można nabywać 15 min przed każdą Mszą św. i po jej zakończeniu na końcu kościoła, zachęcamy też do nabywania stroików świątecznych.
 5. W czasie świąt Bożego Narodzenia Msze św. będą odprawiane w kościele dolnym. W pierwszy dzień świąt Msze św. o godz. 8:00; 9:30; 11:00; 12:30. Nie ma Mszy św. o 6:30; 14:00 i 18:00.
 6. W drugi Dzień Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana – Msze św. jak w niedzielę, taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 7. Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzi się przez 8 dni (oktawę), dlatego w ten piątek nie ma postu, zachęcamy do udziału w liturgii, szczególnie w czasie oktawy.
 8. Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – 27 grudnia i błogosławieństwo wina.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę Ziemia Święta – Śladami Chrystusa w dniach 22-29 kwietnia 2019 roku, zapisy u ks. Czesława.
 10. Zachęcamy do nabywania kalendarza naszej parafii przy wychodzeniu z kościoła.
 11. Program tegorocznej kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie interentowej parafii, prosimy o zapoznanie się z nim i odpowiednie zaplanowanie zajęć, by wszyscy mogli uczestniczyć w spotkaniu z kapłanem. Mieszkańców nowego bloku przy ul. Stromej 1F, prosimy o zapisywanie się do parafii.
 12. Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza wszystkich wiernych do udziału w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, 6 stycznia 2019 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 11:45 na Dziedzińcu Pałacu Branickich.

Wszystkim wiernym naszej parafii i gościom życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, prawdziwej radości, miłości wzajemnej i mocy Ducha Świętego.