Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje, przed intronizacją Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii i w rodzinach. Radośnie witamy rekolekcjonistę Ojca Waldemara Sojkę – redemptorystę, życzymy mu obfitości łask Bożych i błogosławieństwa.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na misje.

  1. Zapraszamy na Msze św. rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 8:00 w kościele dolnym orazo godz. 18:00 w kościele górnym.W środę z rana normalnie 6:30 i 7:00. Wieczorem będzie tylko jedna Msza św. intronizacyjna o godz. 18:00 w kościele górnym. Intencje Mszy św. zapisane w poniedziałek i wtorek na godz. 7:00, będą odprawione o godz. 8:00.
  2. Z racji intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w najbliższą środę nie będzie katechezy parafialnej.
  3. Zachęcamy do zapisywania naszych zmarłych na wypominki, które w tym roku będą od 2 do 7 listopada (od poniedziałku do soboty) o godz. 17:00, specjalne kartki są wyłożone na stolikach, można też pisać na własnych kartkach i przynosić do zakrystiilub kancelarii.
  4. Zachęcamy do nabywania najnowszego numeru czasopismaMiłujcie się, z obrazem Matki Bożej do oprawienia w ramki.
  5. Bardzo prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz o zachowanie odległości.Jest dyspensa Abp Tadeusza Wojdy od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele dla osób: z objawami infekcji, w podeszłym wieku, kobiet w stanie błogosławionym,tych którzy czują wielką obawę. W strefie czerwonej jest dyspensa ogólna. Korzystający z dyspensy powinni uczestniczyć w liturgii poprzez środki społecznegoprzekazu. Obecnie w kościele górnym może przebywać 221 osób, w dolnym 160 osób.
  6. Na zakończenie Mszy Świętej śpiewamy Suplikacje w intencji ustania epidemii, za chorych i personel medyczny oraz w intencji zmarłych.

redakcja ogłoszeń: ks. Czesław