1. Zgodnie z zaleceniem J. E. Abp Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego, Msze św. niedzielne o godz. 6:30 i 18:00 będą odprawiane jak dotychczas, tylko w kościele dolnym.Natomiast Msze św. o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 14:00 będą odprawiane w obu kościołach: dolnym i górnym na raz, w liczbie nie więcej niż 50 osób.W dni powszednie tylko w kościele dolnym. Nie będzie nabożeństw wielkopostnych i rekolekcji.
  2. Na zakończenie nabożeństw będą śpiewane suplikacje. Prosimy o modlitwę w rodzinach, zwłaszcza w godzinie Apelu Jasnogórskiego. W naszych modlitwach polecajmy Bogu wszystkich pracowników służby zdrowia, ich rodziny, osoby dotknięte koronawirusem i odbywające kwarantannę. Zachęcamy do zachowania na kościele bezpiecznej odległości od innych osób.Przekazanie znaku pokoju można uczynić inaczej niż przez podanie ręki, np. przez skłon głową. Uszanowanie Krzyża i relikwii należy okazywać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Osoby starsze i chore mogą uczestniczyć w liturgii, transmitowanej przez środki przekazu, dokładne informacje o transmisjach Mszy św. i nabożeństw wielkopostnych są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Taka sytuacja potrwa do odwołania.
  3. Otwarcie Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30.
  4. Dzisiaj nie ma spotkania kandydatów do bierzmowania.W sprawach związanych z bierzmowaniem można zgłaszać się do ks. Tomasza w poniedziałki i piątki w godzinach pracy kancelarii.