Dzisiaj w naszej parafii z radością witamy ks. dr. Romana Tkacza, pallotyna z Warszawy, który poprowadzi dla nas 3 dniowe rekolekcje adwentowe, otoczmy go naszą życzliwością i modlitwą.

 1. Rekolekcje, które dzisiaj rozpoczynamy, będą trwały w poniedziałek i wtorek, zapraszamy na Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 16:30 i 18:00.Msze św. zapisane we wtorek na 7:00, będą odprawione o godz. 8:00.
 2. Dzisiaj o godz. 19:30, prosimy o zapalenie świec w oknach, w ramach akcji „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”.
 3. Msza św. zwana „Pasterką” w tym roku będzie o godz. 22:00 i 24:00 w obu kościołach naraz. Osoby, które zamówiły Msze św. prosimy o kontakt.
 4. Odwiedziny chorych w ich domach będą w najbliższą sobotę 19 grudnia od godz. 9:00, adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
 5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny, można nabywać przy wejściu do zakrystii.
 6. Papież Franciszek udzielił daru odpustów zupełnych z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa,do 8 grudnia 2021 roku, pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencji jaką ma Ojciec św. na dany dzień. Prosimy o zapoznanie się z okolicznościami zdobywania odpustów, na tablicy ogłoszeń lub na stronie internetowej parafii.
 7. Kancelaria parafialna z racji na sytuację epidemiologiczną, w grudniu będzie czynna tylko w: poniedziałki, środy i piątki w godzinach 8:00 – 9:00 i 16:00 – 17:45.
 8.  Na potrzeby uczniów parafia zakupiła12 laptopów,zapraszamy wszystkich do wsparcia tej akcji, dokonując wpłat na konto parafialne, z dopiskiem laptopy dla szkół lub składając ofiarę w kancelarii, za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9. Zachęcamy do przynoszenia do zakrystii lub do kancelarii torebek Samarytanek, wypełnionych produktami spożywczymi lub tychże produktów w innych opakowaniach. Świece Caritas można nabywać tradycyjnie na końcu kościoła.
 10.  Zachęcamy do nabywania grudniowego numeru Dróg miłosierdzia, poświęconego Jezusowi, który przyszedł do swoich
 11.  Bardzo prosimy wszystkich uczestników liturgii o dokładne zasłanianie ust i nosa oraz o zachowanie odległości.

redakcja ogłoszeń: ks. Czesław