1. Jutro 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zapraszamy na Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 18:00 w kościele dolnym. Msza św. składkowa za zmarłych o godz. 8:00, składkę dajemy na tacę.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek nie będzie Mszy św. o godz. 17:00, intencja zapisana na tę godzinę zostanie odprawiona o godz. 18:00. W sobotę wieczorem będzie tylko jeden różaniec połączony z wypominkami.
  3. W sobotę – 7 listopada rozpoczyna się Nowenna Opieki Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, w tym roku odprawianaw kościołach parafialnych.
  4. Zachęcamy do zapisywania naszych zmarłych na wypominki, które będą od 2 do 7 listopada od godz. 17:00, kartki są wyłożone na stolikach, można też pisać na własnych kartkach i przynosić do zakrystii lub kancelarii. Z racji wypominek w środę nie będzie katechezy parafialnej.
  5. Bardzo prosimy uczestników liturgii o dokładne zasłanianie ust i nosa oraz o zachowanie odległości.
  6. Zachęcamy do nawiedzania cmentarzyindywidualnie, rozkładając to na cały listopad. W tym roku można 8 razy uzyskać odpust zupełny dla zmarłych wybierając dowolne dnilistopada. Odpust za zmarłych, mogą uzyskać także osoby nie mogące wyjść z domu, jeśli wykluczą przywiązanie do grzechu, wzbudzą intencję, że przy najbliższej okazjiprzystąpią do spowiedzi i Komunii Świętej oraz pomodlą się w intencjach Ojca Świętego. Takie osoby powinny odmówić: Różaniec albo Koronkę do MiłosierdziaBożego, lubrozważać fragment Ewangelii z liturgii za zmarłych, albo ofiarować Bogu cierpienia i niedogodności swego życia.
  7. Z racji czerwonej strefy odwołujemy spotkania dzieci przed I Komunią św. i spotkania młodzieży przed bierzmowaniem. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych w ich domach.
  8. Zapraszamy do udziału w całodobowym Jerycho tzn. adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, jedna osoba 2 godziny na dobę od 8 do 15 listopada, w intencji Ojczyzny, papieża, kapłanów i rodzin. Zapisy na telefon podany na tablicy ogłoszeń.
  9. Zachęcamy do nabywania naszego kalendarzaparafialnegoprzy wychodzeniu z kościoła, składane ofiary są przeznaczone na dzieci i młodzież.

redakcja ogłoszeń: ks. Czesław