Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj na każdej Mszy św. dokonujemy aktu oddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, za pobożne uczynienie tego aktu i pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny.
 2. W sobotę – 30 listopada – święto św. Andrzeja Apostoła – imieniny naszego proboszcza ks. Andrzeja Brzozowskiego. W dniu imienin życzymy mu obfitości łask Bożych, darów Ducha św., opieki Matki Bożej na każdy dzień i wszelkiej pomyślności.
 3. Następna niedziela – 1 grudnia – to już I Niedziela Adwentu.
 4. Od następnej niedzieli wszystkie nabożeństwa, będą odprawiane tylko w kościele dolnym.
 5. W Adwencie zapraszamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci na Roraty, w środy i soboty o godz. 6.30. Rodziców prosimy o pomoc dzieciom w przybyciu do kościoła. Zachęcamy wszystkich uczestników Rorat do przynoszenia lampionów.
 6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę – 8 grudnia, prosimy o zaplanowanie swoich zajęć tak, aby móc uczestniczyć w rekolekcjach.
 7. Ks. Czesław ma jeszcze miejsca na pielgrzymkę na Maltę, śladami św. Pawła Apostoła i św. Jana Pawła II, w dniach 6-13 czerwca następnego roku (weekend Bożego Ciała). Program znajduje się na stronie internetowej parafii, zapisy w niedziele w zakrystii, w środy i czwartki w kancelarii.
 8. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Torunia, w dniu 7 grudnia, w kolejną rocznicę powstania Radia Maryja, zapisy przez telefon 604 564 590.
 9. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na dzieci i młodzież, przy nabywaniu kalendarza parafialnego w wysokości 3650 zł.
 10. Zachęcamy do nabywania najnowszego numeru czasopisma Drogi Miłosierdzia, o świętości i życiu wiecznym.
 11. W następną niedzielę zbiórka do puszek Caritas,na paczki świąteczne, dla najbiedniejszych z naszej parafii.