dzień pod hasłem: „Świętość w zasięgu ręki”    

    W niedzielę, 9 lutego br., wspólnota Odnowy w Duchu Świętym ”Betlejem” z naszej parafii uczestniczyła w XVII Ostrołęckim Spotkaniu Charyzmatycznym, zorganizowanym pod hasłem „Świętość w zasięgu ręki”. W programie znalazły się m.in. dwie konferencje: I.”Świętość w zasięgu ręki, czyli krótki przewodnik prowadzący do świętości”, którą wygłosił red. Marcin Jakimowicz, oraz II.”Jak pomagać naszym bliskim oddalonym od Jezusa w drodze do świętości ?” poprowadzona przez Joannę i Norberta Dawidczyków, a dotycząca  relacji małżeńskich w sytuacji, gdy jedno z małżonków chce pogłębiać życie religijne (brać udział w rekolekcjach, wzrastać we wspólnocie), a drugie nie czuje takiej potrzeby.      

    Obejrzeliśmy przedstawienie „Szatnia” w wykonaniu teatru „Przebudzeni” z Ostródy, którego aktorami są osoby niepełnosprawne intelektualnie. Tematyka sztuki, inspirowana tekstami Tadeusza Kantora, pobudzała widzów do refleksji nad życiem i jego celem.         

    Wysłuchaliśmy świadectwa nastolatków ze wspólnoty „Kompania Jonatana” działających w projekcie ewangelizacyjnym Młodzi-Młodym” i wspólnie z nimi wielbiliśmy Boga.

    Mszę Świętą, która zakończyła nasze spotkanie, celebrował bp Tadeusz Bronakowski. Żegnając się z nami przytoczył słowa papieża Jana Pawła II, że „świętość nie polega na czynieniu rzeczy niezwykłych, ale na niezwykłym podejściu do szarych, codziennych obowiązków”.